Aplikacja MPT Taxi w Google Play

Aplikacja MPT Taxi w App Store

 

Ostrzegamy przed fałszywymi taksówkami, które pojawiają się na terenie Warszawy. Pod pozorem podwiezienia kierowcy naliczają bardzo wysokie stawki za kurs i żądają zapłaty w gotówce. Często auta są nieoznakowane a osoby prowadzące pojazd podają się za konkretną firmę taksówkową.

Wejście do fałszywej taksówki nie jest bezpieczne. Przypominamy, że Taxi MPT nie ponosi odpowiedzialności za tego typu działania. Prosimy zawsze  zwracać uwagę na niestandardowy wygląd pojazdu oraz na jego oznakowanie.

Przypominamy!

 

Prawidłowo oznakowana taksówka posiada żółto-czerwony pas w barwach Warszawy (1). Na nim znajduje się numer boczny taksówki (2) a pod nim herb m. st. Warszawy (3).

 

Na przedniej szybie samochodu a dokładnie w jej prawym górnym rogu widnieje naklejka z hologramem, zawierająca nr licencji oraz nr rejestracyjny pojazdu (4).

 

Wewnątrz samochodu, na desce rozdzielczej znajduje się identyfikator z hologramem, zdjęciem kierowcy i jego podpisem (5). W widocznym miejscu znajduje się taksometr, wskazujący aktualną taryfę i opłatę. (6)

 

W lewym górnym rogu szyby tylnych prawych drzwi jest dwustronna tabliczka, informująca o cenie za 1 km w I strefie taryfowej (po jej zewnętrznej stronie), a po wewnętrznej stronie, widzianej z siedzenia pasażera, łatwo dostrzec taryfę opłat (7).


Więcej informacji: https://taxi.um.warszawa.pl/